PIŁKARZYKI – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE

pilkarzyki-trambambule
Piłkarzyki – jaki stół wybrać?

Piłka nożna to sport popularny na całym świecie i nie inaczej jest w naszym kraju. Duża ilość boisk typu Orlik i działających przy nich szkółek piłkarskich dla dzieci i młodzieży jeszcze bardziej popularyzuje ten sport. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na trenowanie piłki nożnej – czy to ze względów zdrowotnych czy z braku czasu. Bardzo dobrą alternatywą dla piłki nożnej na boisku jest gra piłkarzyki jaką każdy z nas może mieć u siebie w domu. Jest to także doskonały sposób na oderwanie się od gier komputerowych i spędzanie miło wolnego czasu w grupie przyjaciół, bo żaden komputer i łącze on-line nie zastąpi dobrej zabawy ramię w ramię.

Kiedyś żeby zagrać w piłkarzyki trzeba było udać się do świetlicy, klubu osiedlowego czy do baru – teraz każdy z nas może stać się posiadaczem stołu do piłkarzyków i mieć je u siebie w domu.

Stół do gry piłkarzyki możemy postawić na strychu, w garażu lub specjalnym męskim pokoju. Najczęściej spotykane wymiary piłkarzyków to 135cm x 110cm ale są dostępne zarówno większe i mniejsze wymiary stołów, są wersje dla 2, 4 i największe dla 8 graczy.

Jeśli nie mamy na tyle przestrzeni aby postawić piłkarzyki na stałe, możemy zdecydować się na zakup modelu do ustawienia na blacie stołu w salonie i po skończonej grze schować grę.

Przy wyborze stołu do piłkarzyków warto też zwrócić uwagę na rodzaj prowadnic w jakie wyposażony jest stół. Do wyboru mamy dwa rozwiązania: drążki przelotowe i teleskopowe.

Drążki przelotowe w trakcie gry przechodzą / wysuwają się na drugą stronę stołu co w skrajnych przypadkach może skutkować uderzeniem przeciwnika z drugiej strony stołu piłkarzyków.

Drążki teleskopowe wsuwają się w siebie i nie przechodzą na przeciwną stronę piłkarzyków.

Innym kryterium wyboru stołu jest rodzaj blatu – tutaj także mamy do wyboru dwa rozwiązania: blat z płyty laminowanej i blat ze szkłem hartowanym. To drugie rozwiązanie uważane jest za lepsze ze względu na lepszą przewidywalność zachowania piłeczki i brak możliwości uszkodzenia blatu przez zarysowania co może skutkować złą kontrolą nad piłeczką.

Więc które piłkarzyki wybrac?

Frima GARLANDO ma w ofercie piłkarzyki najwyższej klasy. Cena piłkarzyków tej marki zaczyna się od 900 złotych, Pierwszym modelem, na który warto zwróić uwagę są piłkarzyki Garlando F3.
https://ebilard.pl/stoly-do-pilkarzykow/stol-do-pilkarzykow-garlando-f3/

Kolejnym modelem, jest naspętca trambambuli F3. Przedstawiamy państwu piłkarzyki F5! Cena ich to 1399 złotych.
https://ebilard.pl/stoly-do-pilkarzykow/stol-do-pilkarzykow-garlando-f5/

Jeżeli dysponujemy większym budżetem i wiemy, że będziemy grać w trambambule nie tylko w weekendowe wieczory, to warto zastanowić się nad serią piłkarzyków Garlando EVO.
https://ebilard.pl/stoly-do-pilkarzykow/stol-do-pilkarzykow-garlando-f200-evo/

PODSUMOWANIE

Gra w piłkarzyki nie zastąpi nam oczywiście realnej gry na prawdziwym boisku, ale także przy stole możemy poprawić swoją kondycję, motorykę i refleks co może być szczególnie ważne dla osób starszych i cierpiących na schorzenia uniemożliwiające bieganie po boisku. Jest to także doskonały sposób na utrzymywanie i rozwijanie naszych przyjacielskich znajomości – organizacja męskiego turnieju pozwoli także spotkać się Paniom i jeśli nie będą kibicować to miło spędzą czas we własnym towarzystwie a może uda nam się zorganizować turniej mieszany damsko – męski co na pewno wzmocni nasze znajomości i przyjaźnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *