Stoły bilardowe

W dzisiejszych czasach stół bilardowy możemy spotkać praktycznie w każdym miejscu, gdzie można spędzić wolny czas. Czasy się zmieniają i niektórzy mogą sobie pozwolić, aby mieć stół bilardowy w swoim domu, co oczywiście jest pewną formą luksusu. Jeśli sami chcemy mieć stół do bilarda to przede wszystkim musimy się dobrze zastanowić, gdzie będzie stał. Uwzględnić musimy nie tylko wymiar stołu bilardowego, ale również przestrzeń, po której będziemy się poruszać z kijem w ręce. Oczywiście zawsze jest ewentualność zakupienia kija o długości 90 centymetrów, który umożliwi nam zagranie bili nawet w trudno dostępnych miejscach, ale musimy pamiętać, że taki kij nie posiada takich atrybutów jaki kij o standardowych wymiarach.

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Jeśli chodzi o sam wymiar stołu bilardowego, to przyjęło podawać się go w stopach angielskich, czyli 1 stopa = 30,48 centymetrów. Same wymiary boków są zawsze w skali 2:1, czyli na przykład 8 na 4 stopy. Co do wszystkich wymiarów stołów bilardowych to zaczynają się one od sześciu do 12 stóp. Co do ogólnych preferencji graczy to najczęściej wybieranym rozmiarem jest stół bilardowy dziewięciostopowy ( 9ft ).

Pytanie, które nurtuje wielu podczas takiego zakupu – stół bilardowy cena. W tym przypadku musimy wyróżnić w szczególności stoły bilardowe z płytą kamienną.
Ich idealne wyważenie i wypoziomowanie pozwala na to, aby bila leciała tam, gdzie ją skierujemy. Nie możemy powiedzieć tego samego w przypadku, kiedy stół bilardowy jest wyposażony w płytę MDF. Jedynym pozytywnym aspektem takiego stołu jest jego cena, choć nie do końca. Taka płyta po niedługim czasie użytkowania zacznie się odkształcać i będzie trzeba ją wymienić, a co za tym idzie wymienić sukno. Wtedy zaczynamy się drapać po głowie i dochodzimy do wniosku, że warto jednak było wydać raz pieniądze, ale na konkretny sprzęt.

Gdy wybraliśmy już stół bilardowy z płytą kamienną  na przykład stół Gladiator, to musi wiedzieć, że w większości przypadków płyta jest podzielona na trzy części. Musimy pamiętać, aby idealnie złączyć ze sobą i dokładnie wypoziomować płyty – wtedy na takim stole bilardowym można grać. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to niczym się nie przejmuj, bo w tym właśnie momencie pojawiamy się MY, czyli załoga bilardowy sklep.

Oprócz klasycznych stołów bilardowych możemy wyróżnić kilka innych rodzajów stołów między innymi stoły wielofunkcyjne. Mają one swoje zastosowanie jako klasyczny stół bilardowy, a po nałożeniu na niego płyt jego przeznaczenie się zmienia. Może służyć jako stół w jadalni lub stół w sali konferencyjnej. Jednym z kilku takich stołów w naszej ofercie jest siedmiostopowy stół do bilarda Vancouver. Możemy wybrać sobie kolorystykę takiego stołu i idealnie dopasować go do wnętrza pomieszczenia, w którym będzie się on znajdował.