Kije do snookera

Kij do snookera różni się od kija bilardowego. Charakterystyczną cechą, jaką ma każdy kij, jest smukłość. Sama szczytówka, jaką ma każdy kij, jest cieńsza, gdzie standardowy rozmiar tipa to 8,5-10,5 mm. Kije snookerowe do poola mają średni rozmiar tipa 11-12 mm. Wszystko tutaj ma znaczenie z racji bil, jakich używamy do gry, jaką jest snooker i bilard.
Sama gra snooker została wymyślona przez Angielskiego oficera sir Neville’a Chamberlaina i nie bez powodu przez wielu graczy uznaje się Anglię za kolebkę snookera.

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Kij do snookera najczęściej wykonany jest z wysokiej jakości drewna pochodzącego z takich drzew jak klon i jesion. Dolną część kijów do snookera, czyli tak zwany butt wykonujemy z różnych rodzajów drzew między innymi akacja, palisander, oliwka i tym podobne. Każdy kij snookerowy różni się od siebie ceną, która zależy od wykonania danego kija do gry w snookera. Uzależnione jest to od tego, czy wykonany jest on ręcznie, czy jest on klejony maszynowo. Uniwersalna długość, jakie mierzą kije snookerowe to około 140 cm, co jest równowartością 55 cali. Przyjmuje się, że długość, jaką powinien mieć nasz kij snookerowy to 3/4 długości naszego ciała. W naszym sklepie każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli znalazłeś się na naszej stronie, aby znaleźć kij do gry w snookera na prezent, to nie wahaj się ani chwili i napisz do nas. Nasi specjaliści bardzo chętnie udzielą Ci rady w doborze, abyś mógł znaleźć kij, jaki potrzebujesz.