Sukno bilardowe

Sukno bilardowe to jedna z ważniejszych rzeczy, z których składa się nasz stół bilardowy, a często nie zdajemy sobie sprawy, jak istotne jest odpowiednie dobranie sukna bilardowego. Musimy wiedzieć o tym, że jakość, jaką ma mieć nasza tkanina na stole bilardowym, powinna być jak najwyższej jakości, można rzec nieskazitelna, gdyż ma to bezpośredni wpływ na poruszanie się bili po naszym stole. Każde niedokładne rozmieszczenie i wybrzuszenie, które może powstać, kiedy mamy tanie sukno bilardowe zmienia tor lotu naszych bil. Bardzo ważnym elementem jest zakładanie lub wymiana sukna bilardowego. Sukno do bilarda powinno być tak nałożone, aby wszystkie rzeczy wymienione wyżej nie miały miejsca. Musimy zrobić to z wielką precyzją. Jeśli sami nie jesteśmy pewni czy dam radę zrobić to sami, warto zwrócić się o pomoc do fachowców. Nie wszyscy wyjechali za granicę ?.

W naszym sklepie bilardowym mogą państwo znaleźć sukno bilardowe marki EUROSPEED. Jednym z głównych składników tego sukna jest australijska wełna. Jej parametry umożliwiają nam grę bez żadnych ograniczeń. Po dokładnym nałożeniu to sukno bilardowe jest idealnie płaskie i delikatne niczym tafla wody na jeziorze.
Przy zakupie sukna bilardowego musimy pamiętać o tym, aby wcześniej dokładnie zmierzyć nasz stół bilardowy. Warto uwzględnić margines błędu, jaki może się zdarzyć podczas nakładania sukna. Lepiej od razu kupić w zapasie parę centymetrów więcej, niż dopuścić do sytuacji, kiedy zabraknie nam dosłownie kawałek.

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak jakość naszych bil ma wpływ na zużycie sukna bilardowego. Bile z niższej półki są wytworzone z materiałów, które są mniej odporne na ścieranie ( warto zajrzeć do kategorii bile i zobaczyć dzieło aramith – same pchają się do łuzy ? ). Co do samego strzępienia i wypalania się sukna przy użyciu tańszych bil to działa to następująco. Bila uderzona z dużą siłą powoduje duże tarcie między bilą a suknem bilardowym, co produkuję dużą energię, jaką w tym przypadku jest ciepło, czyli temperatura. To powoduje przypalanie sukna, a skutkiem tego może być delikatna zmiana kierunku bili lub lekkie zatrzymywanie jej.

Jeżeli mamy już wszystko dopięte na ostatni guzik, czyli nałożoną tkaninę na stole bilardowym, posiadamy bile dobrej jakości, to nie możemy zapomnieć o pielęgnacji naszego stołu. Warto zaopatrzyć się w szczotkę do sukna bilardowego, od czasu do czasu delikatnie odkurzyć nasze sukno bilardowe i pamiętać o tym, aby czyścić bile. Do obu tych rzeczy służą specjalne preparaty, które znajdą państwo w naszym sklepie bilardowym. Takie elementy jak czystość – nie zapominajmy o nich, bo to one składają się w całość i budują całą otoczkę elegancji w tak ekskluzywnym sporcie, jakim jest bilard.