Stół Bilardowy do domu – jaki wybrać?

stol-bilardowy-do-domu
Jaki stół bilardowy wybrać?

Piątkowe czy sobotnie wieczory upływają Ci pod znakiem rutyny? Chciałbyś zabłysnąć przed znajomymi nowymi umiejętnościami gry w bilard? Chętnie pomożemy wybrać Ci odpowiedni stół bilardowy, dopasowany do wymiarów twojego mieszkania oraz zasobności portfela. Przed zakupem musisz poznać najważniejsze zagadnienia związane z pełnym wyborem odpowiedniego kompana do spędzania czasu wraz z bilardowym kijem oraz bilami.


Od czego zacząć wybór?

Stoły bilardowe – jak wszystko co możemy kupić w naszym bilardowym sklepie – charakteryzują się jakością, wytrzymałością i szeregiem innym na pozór mniej ważnych cech wykonania. Przyjemność z grania osiągniemy wtedy, kiedy wszystko inne ze sprzętu będzie z nami tworzyło jedną zwartą całość. Stół bilardowy jako główne miejsce rozgrywki musi być bardzo dobrze wykonany, zapewniać komfort gry oraz nie wprowadzać niekontrolowanego zamieszania niezwiązanego z umiejętnościami gracza. Przykładem takiego dyskomfortu z użytkowania niewłaściwego stołu do bilardu może być przegrany profesjonalny turniej lub niepotrzebne nerwy przy sobotniej grze ze znajomymi.

Płyta do stołu bilardowego

Na początek należy wyjaśnić jedną kwestie , do wyboru mamy dwa rodzaje płyt do stołów bilardowych: drewniane i kamienne. Rozwiązanie z drewniana płyta będzie inwestycją tymczasową lub nietrafionym rozwiązaniem. Powodem tego jest brak odporności na czynniki takie jak temperatura, uszkodzenia, wilgoć. Stoły bilardowe z kamienną płytą nie mają wyżej wymienionych minusów. Każdy z nas widział choć raz grupkę ludzi opierających się o stół lub nawet delikatnie na nich siedzących w akompaniamencie schłodzonego złotego napoju bogów.

Drewniana płyta

Brak wytrzymałości to główny zarzut pod względem płyty MDF, choć jest tańsza nawet o 2000 złotych od swojej kamiennej siostry jest inwestycją chybioną bądź wymuszoną z racji warunków mieszkalnych.
Brak wytrzymałości i nośności podłogi może być czynnikiem które zmusi nas do zakupu drewnianego podstawowego elementu stołu bilardowego.

Kamienna płyta

Najlepszy możliwy wybór, nieważna jest tutaj ranga rozgrywki – amatorska czy profesjonalna. Płyta wykonana z łupka włoskiego zapewnia komfort, wytrzymałość oraz pewność inwestycji jaką jest zakup płyty do stołu bilardowego. Odporna jest ona na czynniki zewnętrzne, nie zniekształca się po latach użytkowania oraz nie zmienia swoich właściwości.
Kolejnym plusem tego zakupu będzie łatwość w możliwości ustawienia i wypoziomowania. Takie zabieg zapewnia większy komfort gry. Pojawić się może tutaj pytanie skoro wytrzymałość jest taka
ważna dlaczego nie wybrać płyty z marmuru? Odpowiedź jest prosta- większa wytrzymałość materiału jakim jest łupek włoski oraz mniej grubość płyty. Gdybyśmy chcieli stworzyć płytę marmurową o
podobnych właściwościach jej grubość mogłaby przerosnąć nasze oczekiwania.

Sukno

Najważniejszy jest użyty materiał oraz splot sukna. Te dwa czynniki są kluczowe w odpowiednim wyborze sukna do stołu bilardowego. Równomierny, dobrze wykonany oraz gęsto splot zapewnia
użytkownikowi długie używanie bez zawracania sobie głowy kolejną wymianą na nowy. Stół do bilarda, a konkretniej materiał z którego wykonane jest sukno w pewien sposób wymusza na nas styl gry w
bilarda – im sukno będzie nadawało większe tarcie tym bila toczy się wolniej. Stawia nas to w sytuacji gdzie nasz gra musi być bardziej taktyczna, nastawiona na dobre ustawienie bili oraz nadanie jej
odpowiedniej rotacji przy uderzeniu. Do takiego rodzaju gry najodpowiedniejsze będzie wybranie sukna z wyższym składem włókna wełnianego. Dodatkowym atutem sukna jest możliwość spersonalizowania go pod względem kolorystycznym tak
aby trafił w nasz gust oraz pasował do całości miejsca gdzie stół bilardowy będzie się znajdował.

Bandy

Wykonane z materiału zwanego gumą wulkanizacyjną, pokryte również są suknem. Ich zadaniem jest odbijanie bil po uderzeniu aby trafiły w konkretny punkt, ten który chcemy. Firma taka jak Eurospeed
konstruuje bandy w oparciu o technologię która zapewnia minimalizowanie start na sile uderzenia oraz zapewnia komfort odbicia.

Stół bilardowy – wymiary

Najważniejszy czynnik w ustalaniu zakupu stołu- wielkość pomieszczenia gdzie ma się rzekomy stół bilardowy znajdować. Nie możemy patrzeć tylko na metraż gdzie umieścimy stół lecz również na przestań wokół niego która ma zadanie zapewnić komfort gry, jej brak może skutkować złym uderzeniem bili czy tez nieodpowiednim ułożeniem kija. Przemyśl dokładnie czy posiadasz pomieszczania gdzie możesz z czystym sumieniem postawić stół i zorganizować przestrzeń obok niego. Takie planowanie powinno być pierwszym ruchem przy zakupie stołu do bilarda.

Stół bilardowy 2w1? Proszę bardzo

Coraz popularniejszym zastosowaniem jest przystosowanie stołu bilardowego do innych funkcji niż sama gra. Co powiesz na stoły bilardowe które stanowią również stoły jadalne? Stół bilardowy jadalny jest obecnie nowym trendem który coraz odważniej puka do naszych konsumenckich drzwi.
Kolejnym udoskonaleniem stołu bilardowego jest przypisanie mu roli stołu do ping-ponga. Jeśli cenisz dobrą i różnorodną rozrywkę to rozwiązanie skrojone jest idealnie na twoją miar.
W obu przypadkach rozbudowanie podstawowego materiału, czyli stołu do bilarda wymaga od nas jedynie zamówienia nakładanego blatu czy to przeznaczonego jako stół jadalny czy też jako stół do tenisa stołowego.

Pokrywa na stół bilardowy

W naszej ofercie znajdziesz pokrywy na stół bilardowy naszej produkcji. Rodzaj drewna, wymiary – całkowita pernsonalizacja pod wymagania klienta. W sprawie takiej pokrywy służącej jak stół jadalny – zapraszamy do kontaktu.

Przeznaczenie i użytkowanie

Oczywistym punktem wyboru stołu bilardowego jest jego przeznaczenie i cena, którą możemy zainwestować. Największym grzechem w zakupie jest pozorne oszczędzanie na elementach stołu, doświadczenie mówi nam że częste wymiany poszczególnych elementów wychodzą drożej niż jedna inwestycja na lata. Często „zaoszczędzone” pieniądze wydamy z nawiązką po czasie na wymianę płyty czy też sukna. Zakupy których można uniknąć podobnie jak straty pieniędzy.

Co polecamy? Nasz wybór stołów bilardowych do domu.

Stół do którego zagospodarowania potrzebujesz 405x515cm. Cechuje go klasyczny wygląd oraz nuta elegancji rzucająca się w oczy już od pierwszego wrażenia.
https://ebilard.pl/stoly-bilardowe/stol-bilardowy-gladiator-queen/

Marzysz o stole jak z filmów czy teledysków? Widzisz siebie z kijem w dłoni stojącego obok klubowego stołu ? To właśnie ten wybór. Miejsce potrzebne to 564x437cm.
https://ebilard.pl/stoly-bilardowe/stol-bilardowy-gladiator-mahogany/

Twoje drugie imię to luksus i sukces? Wybierz naszego Gladiatora w wersji SPORT, cechuje go wysoka jakość wykonania oraz niepowtarzalny styl. Znajdź w swoim domu wolne 526×413 cm i ciesz się z walorów estetycznych i sportowych w gronie znajomych.
https://ebilard.pl/stoly-bilardowe/stol-bilardowy-gladiator-sport/

MASZ PYTANIE ? CHĘTNIE PODPOWIEMY CI CO I JAK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *